04 Şubat 2011

Biliyor musunuz?

Dün 2 olay oldu, biri herkesin dilinde, öbürü ise benzerleri gibi görmezden gelinmeye, örtülmeye MAHKUM! Hıncal da ona cevap verenler de, savunanlar da aşağılayanlar da, "ah inanamıyorum biri şaka desin" diye acısını twitterda yaşayan sanal ağlaklar da, "bizim de başımıza gelebiliiiir" diyen empatistler de, "vay pislik sen misin bebeğini evde bırakıp çapkınlığa çıkan" diyenler de, eski fotoları çıkartıp sergileyenler de, polis tutanaklarını basına sızdıranlar da, şöyle iyiydi böyle tatlıydı hoşçakal birtanem diyip 1 gün içinde eller havaya moda günlerinde gezenler de, aman da dosttuk da şöyle anılarımız var böyle yanağımızı dayayıp uyumuşluğumuz var diyenler de, onun ağzından mektup yazıp insanlara ahlak dersi veren gerzekler de...Hangisi hatırlayacak 3 gün sonra? 

Hazır reytingten nemalanma derdinde olanlar bu furyayla sandıklardan çıkarttıkları dandik anılarını yakında temelli kaldırırlar nasıl olsa. Sadece o anne ve her yanından çekiştirilen o koca üzülebilir, oğlu bile hatırlayamayacak kadar küçük. Popülist medyatik zırvacılar gibi ismini defalarca haykırmıyorum, yargılamıyorum da... Sadece uyuz oluyorum bu köşecilere, cevapcılara, ekmek çıkartmaya çalışanlara.  

Biliyor musunuz? Dün Ankara'da 19 kişi öldü patlamada.. Olaya dair haberlere yer bile vermiyorlar, yarattıkları medyatik dram varken; ben buna üzülüyorum bugün... Orada hayatın gerçekleri içerisinde, belgeleri bile olmayan bir iş yerinde sabahlara kadar eşşek gibi çalışan; alın terlerini sömüren eşşoğlueşşeklerin alamadıkları önlemler yüzünden cayır cayır yanarak hayatını kaybeden insanlar var. Orada sigortaları bile olmadığı için küçücük çocuklarına, devlet babanın verebileceği o minicik tazminatı bile bırakamayacak kayıt dışı çalıştırılan ölü işçiler var. Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi (OSTİM) gibi kallavi bir ismin altında; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in olay sonrası, “İşletmenin işletme belgesinin olmadığını öğrendim"diyebilme pişkinliğini gösterdiği bir yangın yeri var... Açın bakın haber sitelerinde ne var? Olaya ilişkin yorum yapmak bile istemiyorum ama bu memlekette böyle ölüler de var, görebilme şansınız oldu mu???

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...