01 Ekim 2009

Erkek Hikayeleri 2 : Halis Toprak! Çek babamın üstünden elini!

Aslında Halis Bey’in şahsıyla ilgili hiçbir sorunum yok, tanışmıyoruz. Bu yazıdaki ana sorun babamdır aslında. Hatta babası belirli bir yaşın üzerinde olan herkes için yazıyorum bunu.

Düne kadar sümen altından genç kadınlarla bir şeyler yaşayan ne kadar erkek varsa, birden bire meydana çıkıp “Evet, genç sevgilim var! ne var yani? Halis Ağa da yapıyor!” diye dayılanmaya başladı bugünlerde. Düne kadar gözümüzden ırak gönlümüze hoş gelen ne kadar gizlileri varsa adamlar ortaya dökmeye başladılar. Halis Ağanın meşrulaştırdığı duruma sinirlendim ben. Ne kızın yaşı ne de aralarındaki yaş farkı şu anda bu yazının konusu değil.

Bekar bir babam var, yalnız yaşıyor olmasının evlatları üzerinde oluşturduğu suçluluk hissini de kullanarak çok güzel ajite ediyor ilişki durumlarını. Yani kendisinde bu hakkı görüyor tabi. Genç sevgili edinmenin de heyecanı içerisinde bir süredir. Olaya bir de genç sevgili tarafından bakmak gerek. Klasik biçimde –parası için gelmiştir- gibi yorumlar yapamam, zira adamın parası yok artık. (Yani bildiğim kadarıyla, belki de kirli çıkıdır da haberimiz yoktur :P ) Bizim yaşlı kurta kalırsa, kızımız babasız büyümüş olduğu için şefkate ve baba sevgisine muhtaç ve bunları kendisinde buldu. Eminim baba şefkatiyle....düşündüklerim  tiksindirdi beni haberin olsun baba! Çocuk değiliz, iki yetişkin bir ilişki yaşadıklarında ortaya çıkan eylemleri biliyoruz, kimseyi kandırmayalım. Kadınları da az buçuk tanıyorum hani...

Düşünüyorum düşünüyorum, babamda sempatikliği dışında genç bir kadın tarafından sevilecek bir yan bulamıyorum artık. O sempati de ancak iki çay içip bi tavla atacak kadardır. Tabi yine duygusal ve sempatik kurdumuza göre kızımız hayatın sillesini yemiş ve feleğin çemberinden geçmiş bir zat olduğu için, yalnızca şefkatle bağlanabileceği birine ihtiyacı varmış. Üstelik bir de sağlık sorunları varmış. Belli ki kızımız işinde çok profesyonel, yaşlı adamın duygularına ne de güzel hitap etmiş, içlendirmiş şam şeytanını. Sanki sen de doktorsun be adam. Ah ah vah vah demekten başka ne faydan olacak acaba bu kıza? Merak etmekteyim hala.

Şimdi bu örnek aldığınız Halis Ağa karısının parmağına fındık kadar pırlanta yüzük taktı, sen de takabilecek misin? Adam kızlarını toplum önünde rencide etti, kocalarına karşı rencide etti, soyadlarını iki paralık etti, magazin mezesi oldu sonra da -ben anadolu erkeğiyim; param var; köylerde zorla veriyorlar bu yaşlardaki kızları yaşlı adamlara benim karım ise bana rızasıyla geldi; iş adamları bu yaşlardaki kızları kullanıp kullanıp atıyorlar ben ise nikahladım- gibi savunmalarda bulundu. Hepiniz bu savunmayı yediniz, sindirdiniz de kızlarınının gururunun ve aile onurlarının incindiğini neden kabul etmediniz acaba? İşinize gelmez beyler!

Medyatik ağalara duyurumdur! Lütfen ne yaşıyorsanız gizli yaşayın. Sonra sizinle aşık atmaya kalkan yaşlı kurtlar başımıza işler açıyorlar. Evladımız değil ki kulaklarını çekelim. Sizleri kamu nezdinde sorumlu ilan ediyorum ve sorumluluklarınızı yerine getirip bu adamlara kötü örnek olmamanızı rica ediyorum. Çünkü yeni bir sakızları var ağızlarında artık : "Ne yani Halis Ağa 17'lik kızı aldı, biz insan değil miyiz?"

Bir de evleneceğim diye tutturmasa bari...
ve yazının ana dileği; Tanrım bizi 60 yaş üstü libidodan koru! Amin...

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...