05 Temmuz 2011

Blogda değişim rüzgarları

Çılgınca gelebilir ancak, onca yıllık Bedevinin Günlüğü'nün ismini değiştirmeye karar verdim.

Nedeni yine yılların birikimi diyelim. Geçen haftasonu başıma gelen bedeviliklerin ardından bir süre sinirim bozulup ağlama krizi geçirdikten sonra, bedevilikleri kendim çağırdığım konusuna -sonunda- ikna oldum. Zavallı anneciğim, o kadar üzüldü kü bana, "sen 'neden benim başıma bunlar geliyor?', dedikçe daha fazlası oluyor, 'ben bedeviyim' dedikçe olumsuzlukları üzerine çekiyorsun. Ne olursa olsun biraz daha rahat ol, daha iyisi olacak diye beklentiye gir, belki her şey yoluna girer o zaman?" diyerek, kendi tarihinin optimistlik rekorunu kırdı. Pesimizm kalıtımsaldır sevgili dostlar, olumsuzlukları beklemek de öyle...

Annemin söyledikleri bana hiç yabancı değil aslında. Uzun zamandır bazı arkadaşlarım da 'karma', 'evrenin enerjisi', 'secret' gibi kavramların altında bana benzer öğütlerde bulunuyorlar. Benimse her konuda olduğu gibi bu kavramlara da inancımın kıtlığından, "amaaaan ne gereksiz işler" diyerek sırtımı döndüğüm günlerin ardından, bugün artık yaşadığım bedeviliklerden sıtkım sıyrıldığı için pozitif çağrışımlara açıyorum kollarımı. Çünkü insanın başına ne geliyorsa kendisi yüzünden geliyor.
Bazen akıl edemediğin ufak bir detay, kurduğun planların üzerine kocamaaaaan bir kara bulut gibi çöküyor. Dikkatsizlik ve panik birbirini besleyen iki kardeş. Bu kardeşleri boğmak, öldürmek istiyorum artık. Zira bedevilikten çoooook yoruldum.

Gelgelelim, blog böyle bilindi ilk gününden bu yana. Ben de bedevi olarak ifade ettim kendimi hep. Şimdi ise çat diye yenilenmekten bahsediyorum. Elbette kolay olmayacak. O nedenle sizlerden yardım istiyorum!
Kötü kaderimi değiştirebilecek güçte (en azından Bedevinin Günlüğü'nün yarattığı kötü enerjiyi nötralize edecek kadar!) isim önerilerinizi benimle paylaşır mısınız?

Öpücükler, sevgiler,


Zeynep V.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Louisiana U and UGGS got problems with Ward and Laura!
KANSAS HO - TORONTO- OSIRIS!
Now Penn and " Star" RY- N- OS- ER- US.
Di to Crowe and Rush...
Cruise giving them " Vail Crush"....
Now Condoleeza Rice got ER' S!

Adsız dedi ki...

değiştiremedi''

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...